• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Zwiedzanie krajów Beneluksu – za pomocą pociągu

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ów nadal jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj oferujący bardzo wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli zatem szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast na terenie tego kraju należy naturalnie położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – z tego też powodu aktualnie znajdziemy w nim bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym krajem, że dobrze jest zapuścić się nieco dalej na wschód, ponieważ również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Świetnym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej na pewno należy do zdecydowanie najciekawszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

1. Zobacz stronę

2. Przeglądaj

3. Przejdź dalej

4. Zobacz więcej

5. Zobacz teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.