• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, a może Meksyk?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki czy ciepłe plaże, ale także dały dla nas wybitnych artystów, przepyszne jedzenie czy luksusowe auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje na jakże wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu miesiącach nurzącej pracy w końcu nadchodzi ten moment kiedy możemy razem z bliskimi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Dzisiaj możliwości w tym aspekcie posiadamy tak wiele, iż ciężko bywa wybrać. Warto zaznajomić się szczegółowo z ofertami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wtedy są znacznie niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i interesujące miejsca do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji możemy być pewnym, iż nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi budowlami i opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemal raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to duży wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić Australię. Należy po prostu ustalić dla siebie cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz Miejsca, która należy definitywnie odwiedzić!
Świat jest wielki – chociaż pewnie niektórzy myślą inaczej. Ogólnie zależy jak do tego wszystkiego podejdziemy. Bo jeśli podejść do świata pod kątem zwiedzania, to można powiedzieć, że nawet gdybyśmy najbliższe 40 lat spędzili wyłącznie na podróżowaniu, to i tak nie moglibyśmy raczej powiedzieć, iż widzieliśmy wszystko. A na dodatek chyba nikt z nas nie może sobie pozwolić na poświęcenie całego życia na podróże. I właśnie dlatego należy po prostu ustalić listę tych miejsc, które chcielibyśmy ujrzeć w ciągu najbliższych lat. Z pewnością takim krajem, który trzeba koniecznie zobaczyć jest Izrael.
Należy otwarcie napisać, że nie ma wielu krajów na świecie, które byłyby ciekawsze, aniżeli Izrael – to w 100% pewne! Historia owego kraju, lecz również terenów, które były niegdyś zgoła innym obszarem jest zapewne znana większości z nas. Chociaż Izrael nie jest bezpiecznym krajem, to jednakże nie można powiedzieć, że wyjazd do niego jest bardzo ryzykowny. Czy ktoś w ogóle słyszał w ostatnich latach o morderstwach na podróżnych w Betlejem czy Jerozolimie? Właśnie – Jerozolima. To jedno z najbardziej oryginalnych miast na świecie. To nie tylko piękne miasto, ale również miasto pełne kontrastów. Przecież Jerozolimę zamieszkują Żydzi, ale także Arabowie, którzy są znaczącą częścią Izraela. Jedno jest pewne – warto zwiedzać świat, bo wspomnienia zostaną do końca życia.

1. Zajrzyj tutaj

2. Zobacz więcej

3. Kontynuuj

4. Kliknij tutaj

5. Wejdź

Categories: Turystyka

Comments are closed.